Lista aktualności Lista aktualności

„Żywioły Lasu” w Nadleśnictwie Sucha

5 czerwca na Sali Rycerskiej suskiego Zamku odbyły się regionalne rozgrywki turnieju „Żywioły Lasu”

Żywioły Lasu to strategiczna gra planszowa, w której uczestnicy mają świetną okazję, żeby choć na chwilę „poczuć się leśnikiem”. Każdy gracz musi zadbać o kondycję lasów, ochronić go przed pożarem oraz podejmować decyzje związane z zapanowaniem nad przeciwstawnymi sobie żywiołami – ogniem i wodą.

Turniej, w którym bierze udział 50 Nadleśnictw w całym kraju, odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, a samo wydarzenie organizowane jest w ramach promocji programu realizowanego w Suskim Nadleśnictwie:  „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”.

Do turnieju przystąpiło 9 czteroosobowych drużyn z 6 szkół z Powiatu suskiego, które zarejestrowały swój udział za pośrednictwem strony internetowej: www.zywiolylasu.com.pl.

Po bardzo emocjonujących dwóch rundach grupa sędziowska prowadząca cały turniej podsumowała punkty i ogłosiła wyniki:

- I miejsce zajęła drużyna „Tropiciele” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie – 770 pkt

- II miejsce - drużyna „Listki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej – 765 pkt

- III miejsce - drużyna „Zwierzogród” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie – 752 pkt

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w grę, a zwycięzcom dobrze dobranej strategii  i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta „przy okazji” jej rozgrywania zwiększy świadomość zmieniającego się klimatu i żywiołów, wśród których także te najgroźniejsze: ogień i woda, mogą objawić się w swej niszczycielskiej sile również w lesie.

Szczegółowe informacje na temat turnieju oraz ranking najlepszych drużyn, które spotkają się w finale 14 czerwca w Warszawie znajdują się na stronie internetowej: www.zywiolylasu.com.pl.

Fot. B. Łazarz, M. Murańska, W. Ciomborowski


Nadleśnictwa i inne